Dátum:
2012. február 8.
Szerzo:
ETTE vezetősége

ETTE - Egyesület a Tudomány és Technológia Egységéért.

Kedves Barátunk!

Nemsokára esedékes a 2011-a évi SzJA bevallás beadása, kérjük, hogy jövedelemadód személyes rendelkezésű 1%-át irányítsad egyesületünkhöz.

Adószámunk:
18123120-1-41

Egyesületünk fő célkitűzése, hogy szűkítsük azt a szakadékot, ami a gyakorlatban a tudomány és a technológia embereinek ismeretei, nyelve és kommunikációs szokásai között van. A mérnökök egyetemi képzése során az oktatás nem képes olyan ismeret anyagot adni, ami a mérnököt képessé tenné a legújabb tudományos eredmények megértésére olyan mélységig, hogy azokat szükség vagy hasznosság esetén alkalmazni is tudja. Ennek okai részben objektívek, részben a tudomány és az oktatás irányításának jelenlegi rendszeréből fakadnak. Sokszor csak évek múlva derül ki egy-egy esetben, hogy a hosszan megoldatlan mérnöki problémát a tudomány egyik embere könnyen megoldhatta volna, de a kérdés nem jutott el hozzá. És a fordítottja is gyakori. Egy-egy tudományos eredmény azért marad sokáig alkalmazás nélkül, mert a tudós nem tudja, eredménye kinek lenne hasznos. Ezt a szakadékot próbáljuk lehetőségeink szerint átjárhatóbbá tenni.

Ehhez kérünk segítséget. Ha többet nem is, most az SzJa 1%-át hozzánk juttathatod.

Budapest 2012 február

Baráti
Tiszteletteljes

Üdvözlettel,
az ETTE vezetősége!

Csatolt fájlok:
ado-egy-szazalekrol-rendelkezo-nyilatkozat-doc.pdf

Next Post Previous Post